« zpět

Seniorliga - nová sezóna

Seniorliga - nová sezóna

20.03.2019 - 24.3.2019 začíná nová sezóna Seniorligy


Dne 24.3.2019 bude zahájena nová sezóna Seniorligy. Původní šestice týmů byla doplněna o jednoho nováčka FC HSG Most (a já ho u nás vítám) a FC Záchytka se přejmenovala na TEAM FC AUTO - VaSt.


Letos jsme se definitivně rozhodli obrátit systém naší soutěže na podzim-jaro tak, aby naše finálová vyvrcholení byla hrána za hezkého letního počasí a ne v podzimních zimách, kdy trpí hráči i divácká návštěva. Z toho důvodu musíme do obou soutěží vložit jeden půlrok, kterým se systém otočí. To znamená, že teď na jaře bude odehrána sezóna, kdy se týmy spolu potkávají v základní části pouze jednou a následně první čtveřice postupuje do play-off.


Program díky tomu (a také s ohledem na naše zápasy celostátní Superligy) bude tentokrát více nahuštěný, ale doufám, že to všichni půl roku vydržíme a další plnohodnotná sezóna již bude opět poněkud klidnější. Na druhou stranu by tento jarní model mohl zase vyhovovat těm, kdo nebyli nadšení ze zápasů každý víkend. Pevně věřím, že s ohledem na pouhých pět hracích dnů základní části si všichni směnaři, tátové od rodin či chalupáři lépe upraví svůj program a docházka na zápasy bude i vlivem těšení se velmi dobrá ;-) S tím lehce souvisí novinka a to nemožnost odkládání zápasů. V nahuštěném programu pro to jednak není prostor a zároveň při znalosti rozpisu dostatečně dlouho dopředu by neměl být problém minimálně šestici hráčů vždy postavit.


Další novinkou je zkrácení délky poločasů na 20 minut a celého času vyčleněného na utkání na 45 minut. Kdo tak nechce přijít třeba o třetinu zápasu svého týmu, musí chodit s dostatečnou časovou rezervou. I když to je problém spíše ligy mladých :-)


Je zveřejněn rozpis soutěže zde a postupně jsou doplňovány soupisky jednotlivých týmů.


To je zatím vše a těším se v neděli na hřišti ;-)


 

VyhledatMapa stránekVytiskni tuto stránkuSdílet tuto stránku › | Seniorliga - nová sezóna

© 2022 Insion

Tabulka týmů

Rozpis utkání

Aktuální kolo

O lize

Ferrari shop | Fotbal fanshop | Dárky

 

Chcete také

hrát?

 

Partner soutěže

 

Hlavní mediální partner

 

Hlavní soutěž
MLMK